تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نقش مردان در رعایت حجاب زنان

  نقش مردان در رعایت حجاب زنان

   

  بدیهی است هیچ مسلمانی درخصوص سرنوشت دنیوی واخروی اعضای خانواده خود نمی تواند بی تفاوت باشد ، مگرانسان های نادری که قید هرگونه مسئولیت پذیری را زده باشند ویا به دلیل بی اعتقادی به معاد به سعادت اخروی خانواده خود نیندیشند.

  حتما دیده اید پدرومادرانی را که وقتی مشکلی دنیوی برای یکی ازفرزندان آنها رخ می دهد، چگونه خود را به آب و آتش می زنند تا آن را حل کنند واین حاکی از مسئولیت پذیری آنهاست واین ویژگی شامل همه افرادی است که فرزندان خود را دوست می دارند و علاقمند به خوشبختی آنها دردنیا هستند .

  واما اولیایی که ازایمان واعتقاد دینی لازم برخوردارند ، علاوه براین که درمقابل مشکلات دنیوی فرزندان خود احساس مسئولیت می کنند به همان اندازه و بلکه بیشتر ازآن در مقابل سعادت اخروی آنان مسئولیت می پذیرند واگر چیزی سعادت اخروی فرزندانشان را تهدید کند برای رفع آن با تمام وجود کوشش می کنند .

  مسئولیت پذیری درمقابل اعضای خانواده یک آموزه قرآنی است وعمل به مقتضای آن ، عمل به یک وظیفه دینی است . قرآن کریم درآیه شش سوره تحریم می فرماید: « ای کسانی که ایمان آورده اید ، خود وخانواده خویش را از آتشی که هیزم آن انسان وسنگ هااست ، نگه دارید » پس بر سرپرست خانواده لازم است اعضای خانواده اش را به سوی تقوا و طاعت الهی سوق دهد وآنها را از معاصی بازدارد و درچنین صورتی است که به وظیفه ایمانی خود در برابر خانواده اش عمل کرده است .

  ضمنا با این وصف وظیفه مردان دربرابر حجاب همسران و دخترانشان نیز روشن می شود . پیش ازاین ، گفتیم که بی حجابی زنان ،هم برای دنیای انسان ها و هم برای آخرت آنان خطرناک است . زن بی حجاب ، هم خود به سوی آتش روان است و هم دیگران را به سوی آتش دعوت می کند. بنابراین ، بر پدران و همسران با ایمان لازم است فرزندان دختر وزنان خود را از بی حجابی بازدارند واین وظیفه ای سنگین برعهده سرپرست هر خانواده است ،خصوصا درشرایطی که بی حجابی در جامعه شایع باشد.

  درحالی که بی تفاوتی مردان نسبت به حجاب همسرو فرزندان دختر خویش ، سبب می شود بی حجابی توسط زنان ودخترانی که متمایل به آن هستند ، به درون جامعه راه یابد که البته درنتیجه چنین امری نیز هم خانواده ها وهم اجتماع آسیب خواهند دید . بنابر این ، مردان با ایمان ،که غیرتمندی ازنشانه های آنهاست ، تحت هیچ شرایطی نباید به زنان ودخترانشان اجازه دهند که راه انحرافی بی حجابی را بپیمایند و با بی حجابی خود باعث انحراف دیگران شوند.


  منبع : نقش مردان در رعایت حجاب زنان | حجاب برتر

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 6 اسفند 1393 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : خانواده ,حجاب ,حجابی ,مردان ,مسئولیت ,زنان ,اعضای خانواده ,سعادت اخروی ,مسئولیت پذیری ,حجاب زنان ,فرزندان دختر ,
  نقش مردان در رعایت حجاب زنان

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 4 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149378
 • بازدید امروز :334311
 • بازدید داخلی :19673
 • کاربران حاضر :143
 • رباتهای جستجوگر:705
 • همه حاضرین :848

تگ های برتر